Először is egy kis ismertető:
"A jaguár egy emlős állat. Négy lába van, egy feje és egy farka, de ebből még nem következik az, hogy ez egy jaguár lenne. Ezeket a szempontokat figyelembe véve akár tehén is lehetne, de mivel most nem a tehénről beszélünk, ezért most csakis a jaguárra kell érteni ezeket a jelzőket.
A jaguár nevétől eltérően nem egy autó, hanem egy macskaféle. Méghozzá a nagymacskafélék családjába tartozik, már csak abból a meggondolásból is, mert a kismacskákhoz képest a jaguár sokkal nagyobb. Sőt, nemcsak nagyobb, hanem Amerika legnagyobb vadmacskája. Vad azért, mert még nem sikerült megszelídíteni az összes példányát, és macska pedig azért, mert olyan macska. Legszembetűnőbb hasonlóság a jaguár és a macska között, hogy mindkettőnek van bajsza, amelyet előszeretettel esznek le, és piszkolnak össze tejjel. A bajuszpiszkolás között azonban az a különbség, hogy míg a házimacska bolti tejjel mázolja össze magát, addig a jaguár főképp kecsketejjel, bár a kecske még él, mikor elkezdi inni a ragadozó.
A jaguár legszembetűnőbb tulajdonsága a bundája, amivel leginkább a hideg ellen védekezik, ám mivel igen feltűnő, ezért a vadászok ellen nem tud védekezni. Ha valaki még nem látott volna jaguárt, nézzük, hogy is néz ki valójában. Elsősorban az, ami először szúr szemet az embernek, az az állat színe. Az egész bundája úgy néz ki, mintha csak szemekből állna. Ez csak azért jöhet létre, mert a jaguár szeme sárga alapon fekete, és mivel a bundája is sárga alapon fekete, ezért a mániákus betegségben szenvedő állatok nem szeretnek találkozni a jaguárral. Van ugyanis olyan betegség, amikor a szenvedő alany nem szereti, ha nézik; mivel pedig a jaguár úgy néz ki, mintha az egész testével nézne, ezért ezek az állatok elkerülik. Szerencsétlenségére azonban az emberek közül csak olyanok látogatnak el a természetes élőhelyére, mely Dél-Amerikába tehető, akik nem szenvednek olyan betegségben, mint egyes állatok, így ellenük nem tud hatékonyan védekezni. Sajnos az ember nagyon szereti a különleges bundákat, melyeket aztán egyes ember-állatok viselnek elkészítés után, így a jaguár sincs biztonságban tőlünk.
Egyetlen jaguárfajta van, amelyiket az ember nem úgy tartja, mint egy állatot, az pedig a jaguár-autó. Szó sincs arról, hogy genetikailag keresztezték volna a jaguárt az autóval, sőt azt sem mondhatnánk, hogy az autó csak annyival tud menni, mint ahogy az állat fut, mert az elég lassúnak bizonyulna.
A jaguár ragadozó állat, ami azt jelenti, hogy más élő állatokat eszik meg, esetleg ínségesebb időszakokban a már döglöttel is beéri. A jaguár remek halász, amit úgy visz véghez, hogy mozdulatlanul les egy sziklán, és amikor közeledik a hal, akkor belóg az ágon. Ha szerencséje van, akkor sikerül elkapnia a halat, ám ha nincs szerencséje, akkor az ág letörik, és a jaguár egy nagy csobbanással a vízbe pottyan. Ám ilyenkor sincs semmi probléma sem, hiszen a jaguár az egyetlen nagymacska, amelyik nem bömböl, így nem is idegesíti a környező állatokat, mint kisgyerek a szomszédokat. Mindent összevetve a jaguár igen aranyos állat, főleg ha kiöntik aranyból."
Ezek után egy pár szó az őrsről:
A Jaguár őrs 2004. őszén alakult kilenc 9-10 év körüli fiúból. A fiúk egy része ez előtt is cserkészkedett kiscserkészként a Fürge Gyík őrsben, de ettől fogva már a cserkész újonc próbájukra kezdtek készülni.
Már van egy címerünk is. Pontosabban kialakulóban van egy címerünk, amit itt lehet látni. Ez még valószínű változni fog, mivel szeretnénk, ha majd később hímezhető, pólóra nyomtathatóis lenne. Ahhoz viszont kevesebb szín kell.
|